+90 850 304 02 64

Firmaların can damarı sistem odaları

Firmaların can damarı sistem odaları

Yılların verdiği tecrübe ile sistem odalarının nasıl kurulduğu ve olması gereken en önemli bilgileri paylaşıyoruz.

Üreten ve satan her firmanın ihtiyacı olan ve mutlaka iyi bir sistem odası kurulumu hizmetine ihtiyacı vardır. Firmaların network alt yapıları, IP Telefon çözümleri, IP ve Analog kameraların yönetim noktası, Yangın sistemleri, telefon dağıtım noktası gibi birçok ihtiyacı olmaktadır. Bu çözümlerin hepsinin bir yönetim alanı ve herkesin erişemeyeceği kapısında şifreli veya parmak izi gibi birçok yöntemlerle korunan güvenliği olan odalar veya alanlardır.

Çünkü çağımız bilişim çağı ve bilginin en değerli olduğu zamanları yaşıyoruz. Kurumsal firmalarda dahil olmak üzere ne kadar çok bilgi, o kadar çok prestij ve para demek. Her firmanın en çok yakındığı durum hizmet veren firmaların yeteri bilgisiz olması ve ücretlerin hizmet karşılığında fazla olmasıdır.

Tecribe ile sabit olan bir çok ulusal ve bölgesel firmaların alt yapıları IGT ile devamlılığını sürdürmektedir,

Sistem Odası Döşemesi,

Sistem odasının kurulum noktası: Sistem odası alanın içerisinde herhangi bir su borusu veya akışkanlığı olan tesisat geçirilmemelidir, Elektronik cihazlar herhangi bir sıvı temasında bozulacağı veya yangın çıkarabileceğinden kesinlikle hangi şartlar altında olursa olsun sıvı olabilecek bir tesisat olmamalıdır. Sistem odası, binanın ara katlarında veya bodrum katlarda olmamalıdır, ara katlarda olmalıdır. Teras ya da çatı alanlarının hemen altında olmamalıdır, sıcak veya çatı akıntıları durumunda oda ile irtibatı bulunmamalıdır.

7/24 Soğutulması: Sistem odalarında 7/24 klimalar kullanılmaktadır. Aktif soğutma, oda içerisindeki yüksek sıcaklıkların tehlikeli boyutlara ulaşmasını engeller. Klima olarak inverter ve nem alma özelliği olan bir cihaz tercih edilmesi önemlidir.Klima dışında güçlü fanlar da bu odalarda kullanılabilir. Eğer klima bulunmayan bir oda seçilmişse, o zaman pasif soğutma yapılabilecek bir alana ihtiyaç vardır. Mesela doğrudan güneş ışığı almayan ve her zaman serin olan bir alan…

Sistem odası lokasyonda olmalıdır : Sistem herhangi bir arıza veya müdahele anında IT BT gibi yöneticilerinin kolay bir şekilde ve gözle görülebilir alanlar içerisinde olmalıdır.

Sistem odası izolasyonu : Sistem odaları güneş gören veya ısısı yüksek bölgelerde kurulmamalı, soğutma sistemi devamlı güneşin ısıttığı bir alanda olursa elektrik tüketimini arttıracaktır.

Referansımız olan Digitürk Call Center – Sakarya

01 Nisan 2023
251 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN